Przejdź do

Jaki jest najniższy głos męski?

Najniższy głos męski to oczywiście bas. Trochę powyżej niego plasuje się baryton. To dwie najczęściej występujące barwy głosu w męskich nagraniach lektorskich. Posiadaczami najniższych głosów męskich są najczęściej najbardziej doświadczeni lektorzy, aczkolwiek zdarzają się tutaj wyjątki. Przykładami mogą być Adam i Krzysztof którzy są lektorami w wieku średnim. Najniższy głos męski sprawdzi się w audiobookach kryminalnych i thrillerach. Może również pasować do odegrania postaci w bajce dla dzieci np. postaci słonia czy lwa. W słuchowiskach, w których występuje wiele postaci, narratorem jest najczęściej mężczyzna i najczęściej jest to lektor o najniższym głosie wśród występujących. W trailerach użycie takiego głosu to już niemal obowiązek.

Lektorzy, którzy posiadają najniższe głosy męskie zwykle nie sprawdzają się w produkcjach, w których trzeba mówić bardzo szybko.

Kto jest najlepszym odbiorcą takiego głosu? Może się to wydać nieco stereotypowe, jednak najniższy głos męski jest najlepiej odbierany przez kobiety.