Tomasz_Knapik_zdj

50 lat +
Tomasz Knapik

Lektor filmowy, radiowy i telewizyjny posiadający barwę głosu, która stała się prestiżową marką w branży.Pracując w TVP w okresie początkowym, czytał filmy zagraniczne na żywo na stanowisku lektorskim. Po zmianie ustrojowej w Polsce, był lektorem Polskiej Kroniki Filmowej do końca jej istnienia. Współpracował z telewizjami Polsat i Polonia 1. Tak jak inni znani lektorzy polscy czytał wiele zagranicznych seriali, najbardziej znane to Strażnik Teksasu, Świat według Bundych, Nikita.

Nagrywa w językach: Polski
Doświadczony w następujących obszarach: Powitanie tel., Narracja do filmu
Treść nagrania powyżej 200 słów prosimy o załączenie w pliku pdf lub doc w celu ustalenia indywidualnej wyceny.captcha

Koszt nagrania wynosi

* Pola, które posiadają pomarańczową krawędź, są obowiązkowe.

captcha

W naszym banku głosów, w kategorii ZNANI I LUBIANI kryją się lektorzy polscy, których głosy zasłynęły w mediach, są obecnie bardzo rozpoznawalne przez wielkie grono ludzi. Są to osoby, których charakterystyczne głosy znane nam są z wielu filmów i seriali telewizyjnych, a także reklam.


W tym gronie znajduje się Tomasz Knapik, polski lektor filmowy, radiowy i telewizyjny. Jego barwa głosu to obecnie marka sama w sobie, znana w całej Polsce. Tomasz Knapik karierę w mediach rozpoczął jeszcze przed maturą w Rozgłośni Harcerskiej, kolejne lata spędził w Polskim Radiu i w Telewizji Polskiej. Początkowo pracując w TVP czytał zagraniczne filmy na żywo, na stanowisku lektorskim. Gdy w Polsce doszło do zmiany ustrojowej, posiadacz jednego z najbardziej znanych głosów w mediach polskich został lektorem Polskiej Kroniki Filmowej i był nim aż do końca jej istnienia. Tomasz Knapik współpracował również ze studiami dźwiękowymi, które przygotowywały polskie wersje lektorskie między innymi dla telewizji Polonia 1.

Następnie został zatrudniony przez telewizję Polsat, gdzie stał się głównym lektorem, czytał prawie wszystkie filmy i seriale, a także zwiastuny, które zapowiadały ich emisję w telewizji. Kontynuując współpracę z Polsatem czytał znane wszystkim zagraniczne seriale, takie jak Nikita, Świat według Bundych, czy też Strażnik Teksasu. Lektor ten czytał także kultową produkcję, a mianowicie Trylogię Gwiezdnych Wojen, wydaną w 1997 roku na trzech kasetach VHS. W 2005 roku podjął współpracę z Tele 5, gdzie lektorzy polscy czytali wiele zagranicznych filmów i seriali. W 2013 roku Tomasz Knapik wystąpił w dwóch skeczach kabaretowych programu „Dzięki Bogu już weekend”, emitowanego na antenie TVP 2. Obecnie lektor pracuje z realizatorami programów takich jak „Uwaga! Pirat!” w TVN Turbo oraz „Stop drogówka” w TV4.

Czy chcesz otrzymać przykładowe teksty powitań dla firmy?


© Bank głosów, nagrania lektorskie, bank głosu, lektorzy, zapowiedzi telefoniczne

modyfikacje: ephp